Strona Główna
Historia
Dyrekcja
Oddziały
Poradnie
Przetargi
Poz
Diagnostyka
Telefony
Aktualności
Adres
Ogłoszenia
Galeria

 

iso 9001:2008

E-zdrowie

Certyfikaty ISO

Podpisanie Umowy - Izba Przyjęć

VII Igrzyska Lekarskie

Perły Medycyny

Uroczyste Poświęcenie Karetek

Podziękowania

Nowe Karetki

GRUPER UHC

ICD-9

Przewodnik - opieka nad osobami z zaburzeniami psychicznymi na Mazowszu

Termomodernizacja Izby Przyjęć

statuetka perły medycyny logo firma roku 2009

PLEBISCYT CZYTELNIKÓW ECHA DNIA
LEKARZ ROKU 2010

       Jako laureat III miejsca w powiecie Grójeckim w plebiscycie gazety „Echo Dnia” - "Lekarz Roku 2010" serdecznie dziękuję za nominację do tego plebiscytu, a pacjentom za to, że pamiętali o mnie i oddali na mnie swoje głosy. To wskazanie jest dla mnie bardzo cenne i działa jak duża dawka znanego "R.. B.. energy drink" w niebiesko-srebrno-czerwonych puszeczkach :-).
W mojej świadomości, w kategorii "Lekarz Roku" miałem zapisaną notatkę - "nie dotyczy". Dlatego zupełnie nie spodziewałem się takiego wyróżnienia i jest ono dla mnie ogromnym zaskoczeniem. W swojej codziennej praktyce lekarskiej starałem się wypełniać przesłanie słynnej piosenki Wojciecha Młynarskiego - "Róbmy swoje". W mojej ocenie spośród całej rzeszy moich koleżanek i kolegów lekarzy nie wyróżniam się niczym szczególnym i daleki byłem od oczekiwania jakichkolwiek laurów w dziedzinach, kategoriach, czy plebiscytach oceniających moją pracę, no chyba że krytyki. Tym bardziej ogromne było moje zaskoczenie, gdy dowiedziałem się, że w plebiscycie „Echo Dnia” zająłem jakieś znaczące miejsce. Wyciągam z tego wniosek, że o ile może nie wszyscy pacjenci są zadowoleni z usług świadczonych przeze mnie, to jednak ilość tych drugich jest większa. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, że dostrzegli moją pracę. Już sama obecność w gronie lekarzy nominowanych do tego plebiscytu jest dużym wyróżnieniem, a zdobycie znaczącego w nim miejsca jest jeszcze większym zaszczytem. W moim osobistym wymiarze jest to dowód spełnienia się w zawodzie lekarza, a także potwierdzenie, że pracę swoją wypełniam jednak należycie.

Mam świadomość, że moja praca przy pacjencie to finalny produkt działalności, jaką są świadczone przez Oddział Chirurgiczny Szpitala Rejonowego w Nowym Mieście usługi medyczne, będący wynikiem pracy dużej liczby pracowników, którzy wykonują taką mrówczą cichą "robotę", a mnie tylko przypadł ten zaszczyt bycia beneficjentem tej nagrody. I skoro już tak się stało, to dziękuję moim koleżankom - anestezjolog, Pani dr Joannie Warzecha, za te wszystkie sprawne znieczulenia do operacji i kolonoskopii, dzięki czemu pacjenci są z nich zadowoleni, Pani dr Iwonie Koper, z którą w duecie często operujemy. Dziękuję Paniom Pielęgniarkom z Oddziału Chirurgicznego, Sali Operacyjnej i Poradni Chirurgicznej, oraz Pani Annie Steczkowskiej z Pracowni Endoskopii, za współpracę i pomoc przy endoskopiach. Gratuluję Panu dr Stefanowi Koryckiemu, z którym często razem staramy się sprostać wielu chirurgicznym wyzwaniom, zajęcia po raz kolejny I miejsca w tym plebiscycie, a Ordynatorowi Oddziału Chirurgicznego - Panu dr Stanisławowi Karczewskiemu dziękuję za nieustające wsparcie i niezawodną pomoc w każdym momencie. Wyróżnienie to jest dla mnie dodatkową motywacją do pracy na dalszy czas, a także zobowiązaniem, aby nie zawieść zaufania, jakim obdarzyli mnie pacjenci w tym głosowaniu. Wniosło ono nową jakość w moim zawodzie i dzięki niemu pogłębiłem wiarę w sens mojej pracy, a także wzmocniłem mój szacunek dla pacjentów.

Andrzej Socha